Kazania |  Strona główna

POCZĄTEK MĄDROŚCI

Wielu, nie tylko młodych ludzi, poszukuje pilnie odpowiedzi na pytanie jak żyć? Niełatwo ją znaleźć. Sami nieustannie poszukujemy. Wiemy jak sprawy się mają. Czas życia, w którym się znajdujesz jest niepowtarzalny! Nie zmarnuj go.

Metoda prób i błędów często zawodzi, a nadto drogo kosztuje. Bywa, że płaci się zdrowiem, uzależnieniem od narkotyków lub alkoholu, ciężką depresją, poczuciem bezradności, osamotnieniem... Niektórzy zaś nie wytrzymują ciśnienia życia... i odchodzą na zawsze z tego świata. A przecież tylko od Ciebie zależy, czy będzie ono piękne, twórcze i wolne od zła. Ty także możesz być artystą. Nawet gdyby Twoje życie miało być proste i skromne, zawsze może upłynąć wśród ludzi, w działalności na rzecz tych, którzy jeszcze bardziej od Ciebie pogubili się w drodze.

PATRZ! KŁADĘ DZIŚ PRZED TOBĄ ŻYCIE I DOBRO ORAZ ŚMIERĆ I ZŁO. WYBIERZ PRZETO ŻYCIE, ABYŚ ŻYŁ...

Tora, Devarim, V Księga Mojżeszowa 30, 15-19

Jeżeli chcesz życie odmienić, musisz zdobyć się na odwagę i wybrać na najtrudniejszą z wypraw - do wnętrza własnej duszy. Musisz zdobyć się na szczerość i spojrzeć do duchowego lustra, aby krytycznie ocenić przebytą drogę i wyznaczyć nowy azymut. Czy stać Ciebie na to? Wierzymy, że Duch, który stwarzał Wszechświat, Niech Będzie Błogosławione Jego Imię, będzie Ci nieustannie towarzyszył w tej podróży, a w rzeczywistości Jezusa, Mesjasza Izraela, wejdziesz w duchowy wymiar, otrzymasz moc świętości, dar wiary i osłonę przed demonicznymi siłami zła.

To wielki wysiłek i ciężka praca, czynić dobro, gdy łatwiej i prościej jest czynić zło. Czy próbowałeś kiedykolwiek smaku rzeczy najprostszych: uśmiechu, szczerości, życzliwości, uprzejmości, przyjaźni? Spróbuj nie kłamać. Zamiast złorzeczyć i przeklinać, naucz się nieść pokój. Naucz się być raczej aniżeli mieć. Całego świata i tak nie kupisz, choćbyś pracował dnie i noce. Są przecież inne sprawy do wygrania. Tych nie kupisz za pieniądze. Może gdybyś częściej przyglądał się dalekim gwiazdom, dostrzegłbyś, jak małą, słabą i nietrwałą w gruncie rzeczy jesteś istotą, za to ile w Tobie egoizmu, pychy i złudnych ambicji...

"POCZĄTEK MĄDROŚCI JEST TAKI: NABYWAJ MĄDROŚCI I ZA WSZYSTKO, CO MASZ, NABYWAJ ROZUMU. CZUJNIEJ NIŻ WSZYSTKIEGO INNEGO STRZEŻ SWOICH MYŚLI, BO W NICH MASZ ŹRÓDŁO ŻYCIA."

Ket'vim, Przypowieści Salomona 4, 7-23

Przemko Waliszewski


©Bracia Polscy
http://bracia.racjonalista.pl

początek strony | strona główna | odkrycie i opisanie | historia | galeria
wizyt:
25.02.2002 r.